Samenvatting
Gemeentelijk ParkstadionAcacialaan 2, 2850 Boom, België
| Wedstrijd statistieken | ||
|---|---|---|
| 2 | Goals | 0 |
| 1 | Gele Kaarten | 0 |
| 0 | Tweede geel | 0 |
| 0 | Rode kaarten | 0 |
| 1 | Assists | 0 |
| 0 | Strafschop Goals | 0 |
| 0 | Strafschop Pogingen | 0 |
| 0 | Own goals | 0 |
| CORNER |
|
11 |
| OFFSIDE |
|
8 |
| FOUTEN |
|
5 |
| 2 |
|
CORNER |
| 1 |
|
OFFSIDE |
| 11 |
|
FOUTEN |
Samenvatting
WEDSTRIJDVERSLAG
Rupel Boom domineerde in feite gans de wedstrijd tegen het lage blok van de bezoekers. Het was wel een moeilijk doorkomen aan. En dan blijft het steeds opletten voor de omschakelmomenten.
Na 10 minuten kon Jules Houttequiet een eerste maal uithalen. Doelman Vandebeek moest het schot lossen en was maar wat blij dat er geen Bomenaar vlakbij liep. Een minuut later ging een vrije trap van Ruben Geeraerts onder de opgestelde muur door. Omdat de snelheid eruit gehaald werd via de zool van een verdediger had de keeper geen moeite om de bal te pakken. Even later kon Arne Pörtner na een knappe combinatie voorbrengen. De 18-jarige Mauro Dirkx trapte in één tijd naast. Een minuut later was diezelfde Mauro Dirkx de aangever voor Ruben Geeraerts. Diens poging werd met een geweldige voetreflex van de bezoekende goalie nog uit doel gehouden. We speelden nog maar een kwartier. Even lang was het dan wachten op nieuw concreet doelgevaar. Joren Geudens, nog mee vooraan na een afgeweerde hoekschop, probeerde vanuit stilstand naar doel te trappen. Het schot belandde pardoes in de handen van de doelman. Met nog tien minuten in de eerste helft te gaan, wisten de Boomkes na een inworp de bezoekers volledig uit verband te spelen. Jules Houttequiet legde terug tot bij Ruben Geeraerts. Die wist tussen twee verdedigers door de bal naar de zijkant voor de inlopende Arne Pörtner te spelen. Quinten Servranckx kwam aan de eerste paal uit de rug van zijn verdediger om in één tijd de lage voorzet binnen te duwen (1-0). Wellen verliet nu toch de verdedigende stellingen en plots verscheen Okoka Saka vrij in de zestien. Joren Geudens was evenwel alert en kon met een ultieme sliding de doelpoging onschadelijk maken. Aan de overzijde bereikte Ruben Geeraerts de inlopende Jules Houttequiet. Die draaide rond zijn as, maar zag zijn poging via een verdediger voorlangs gaan.
Ruststand 1-0.
Na de pauze kende ook Ruben Geeraerts wat pech toen hij in de draai zijn schot via een verdediger naast zag vliegen. Echt pech kende Amine Belhadj. De thuisdefensie kreeg de bal niet weg, Jules Houttequiet onderschepte en legde het leder op de rand van de zestien klaar voor Amine Belhadj. Zijn geplaatst schot werd buiten bereik van de doelman gestuit door de rechterstaak. Even later bracht Jules Houttequiet de bal hard voor. Ruben Geeraerts trapte in één tijd hard naar doel. De goalkeeper kreeg de bal pal in het aangezicht. Het leder vloog tegen het been van Ruben Geeraerts en zo naast het doel. Een tikkeltje meer geluk had ongetwijfeld een doelpunt opgeleverd. Dat kwam er eindelijk in minuut 69 met een belangrijke rol voor de kort ervoor ingevallen Mohamed Zeroual en Ibrahima Mbaye. Jules Houttequiet lanceerde Mohmed Zeroual op rechts. Die spurtte door en bediende Ibrahima Mbaye diep in de zestien. Die draaide goed weg van d-zijn verdediger om van haast tegen de achterlijn voor te zetten naar de tweede paal. Daar kon Ruben Geeraerts naar doel koppen. De doelman moest zich rekken om de bal te keren, maar die kwam recht inde voeten van Amîr Lemti die genadeloos de 2-0 binnen trapte. Ei zo na volgde onmiddellijk een volgend doelpunt. Op voorzet van Luka De Herdt veerde Ibrahima Mbaye heel hoog op, maar kon zijn kopbal niet binen het doelkader krijgen. De bezoekers probeerden op zoek te gaan naar een doelpuntje, maar konden de Boomse defensie niet in gebreke vinden. Op een hoog ontzetten door de ingevallen Thibeau Van Hove, kon Ibrahima Mbaye goed doorkoppen naar Ruben Geeraerts die zijn tegenstander te slim af was. Bal naar Luka De Herdt die net niet precies genoeg in de loop van Amine Belhadj wist mee te geven. Hierdoor werd diens poging half geblokt en de bal vloog hoog op. Ibrahima Mbaye kon er zijn hoofd tegen zetten en de bezoekende doelman moest zich uitstrekken om in hoekschop te duwen. Op hoekschop van Mohamed Zeroual haalde Ibrahima Mbaye het in de lucht van de doelman. De bal ging maar nipt over. En plots, met nog vijf minuten te spelen, toch een open doelkans voor de bezoekers via Creemers. Oog in oog met doelman Jason Janssens schoof die de bal naast de kooi. In de laatste seconden leek er dan toch een 3-0 op het scorebord te komen. Joren Geudens kon al vallende van dichtbij nog net zijn voet tegen de bal zetten. Maar ook deze poging strandde op de paal en zo naast.
En zo bleef het 2-0. Een verdiende zege waarbij de score mits een tikkeltje minder pech best hoger had kunnen oplopen.

Uitslagen Speeldag 27
Volgende speeldag
VOORBESCHOUWING
Rupel Boom kende geen aangename zaterdagavond in Hades. Een vermijdbaar eerste tegendoelpunt. Een tegenstrever die beloond wordt voor trappen en schoppen. Amine Belhadj die met rood van het veld gestuurd werd nadat zijn scheenbeen gebrandmerkt was met de studs van zijn belager. Een cocktail die ervoor zorgde dat Rupel Boom niet volledig op de afspraak kon zijn.
Sam Vermeylen: “Nochtans begonnen we degelijk aan de wedstrijd en hadden we die tot aan het eerste doelpunt goed onder controle. Daarna gaven we echter te gemakkelijk een goal weg. Kort daarop volgde een tweede tegentreffer en met een rode kaart erbij wisten we dat het een moeilijke opdracht zou worden.”
“Dit gebeurde op een moment waarop we bewust meer kansen geven aan jonge spelers. Verliezen is uiteraard nooit prettig, maar onze focus ligt momenteel ook op andere accenten dan andere wedstrijden doorheen de competitie. Bovendien zijn we zo goed als zeker van deelname aan de eindronde, aangezien Eendracht Termien geen licentie heeft aangevraagd.”
De rode kaart was een discutabel moment. Amine Belhadj werd aangetrapt en had duidelijk veel pijn, maar kreeg vervolgens zelf een rode kaart voorgeschoteld. Wat is er daar gebeurd?
S.V.: “Hij reageerde verbaal op de situatie, waarop de scheidsrechter besliste om hem daarvoor een rode kaart te geven. Het is frustrerend wanneer een fout verkeerd wordt ingeschat door de scheidsrechter. Hij zag de fout gebeuren en keek gewoon de andere kant uit. Amine zijn reactie was begrijpelijk, maar het hielp ons uiteraard niet vooruit. Al had de scheidsrechter de fase ook correct kunnen beoordelen, waardoor we mogelijks met elf waren blijven staan. Amine heeft een schorsing van twee weken gekregen, die ingaat vanaf volgend weekend. Dit weekend mag hij nog meespelen. Hij heeft ondanks de grote wonde op zijn been wel kunnen meetrainen.”
Zondag spelen we thuis tegen Wellen. Na de eerste periode stonden zij nog op de 14e plaats, maar intussen zijn ze opgeklommen naar de linkerkolom.
S.V.: “In de derde periode pakten ze 11 op 18 en tot vorige week zelfs een knappe 9 op 9, met overwinningen tegen Antwerp, Racing Mechelen en 5-0 winst tegen Nijlen. Vorige speeldag kregen ze dan plots een zware 6-0 nederlaag te slikken.”
“Het is nooit eenvoudig om te spelen tegen een ploeg die net zo’n klap heeft gekregen en uit is op een reactie. In Wellen hebben we in extremis, dankzij Thibeau, nog een punt kunnen pakken. Deze keer willen we vol voor de overwinning gaan.”
Ook Ibrahima Mbaye moest tegen Hades geblesseerd het veld verlaten. Hoe zit het met de selectie?
S.V.: “Ibrahima heeft donderdag gedeeltelijk meegetraind. Na de training van zaterdagochtend evalueren we verder, maar hij is voorlopig twijfelachtig.
Mats Heyvaert moet nog een MRI ondergaan.
Koen Van Den Broek heeft nog niet volledig meegetraind.
Omdat ook onze B-ploeg nog meedingt voor de prijzen, zullen we enkele andere keuzes maken in de selectie.”
Bedankt en tot zondag!
In de heenronde
Coach Sam Vermeylen moest in Wellen door blessures, schorsing en afwezigen sleutelen aan zijn ploeg. In een gesloten eerste helft kwam Rupel Boom weinig tot kansen en slikte het vlak voor rust de 1-0.
Na de pauze voerde Boom de druk op, maar de thuisploeg verdedigde stevig. Kansen waren schaars, tot invaller Thibeau Van Hove in de slotseconden de gelijkmaker scoorde na een voorzet van Luka De Herdt. Zo pakte Boom alsnog een punt na een moeilijke wedstrijd.
Nog 4
Na speeldag 26 staat KVK Wellen op de 7e plaats met 35 punten en is het de eerste achtervolger van de inmiddels gevestigde top zes. Opvallend is dat Wellen, ondanks die positie in de linkerkolom, slechts 29 doelpunten wist te maken. Daarmee scoren ze evenveel als Berg en Dal, dat laatste staat in het klassement.

![]()
![]()
| Zondag ontvangen we KVK Wellen in het Gemeentelijk Parkstadion.
| Wellen staat met 35 punten op de 7de plaats.
| In de heenronde wist Rupel Boom in de slotseconde gelijk te maken. Thibeau wist een gouden voorzet van Luka om te zetten in een doelpunt, 1-1.
| Om 15u00 wordt er afgetrapt in het Gemeentelijk Parkstadion.
| Om lange wachtrijen te vermijden aan de ingang, koop nu jouw ticket(s) via: https://entrytickets.be/k-rupel-boom-fc/k-rupel-boom-fc-kvk-wellen
| Supporters tot zondag!
Wedstrijdleiding
| Scheidsrechter | Lijnrechter |
|---|---|
| Achilles Laloux | Florian Van Den Saffele Yannick Wouters |
Details
| Datum | Tijd | Competitie | Seizoen | Speeldag | Fulltime |
|---|---|---|---|---|---|
| 29/03/2026 | 15:00 | D2 Amateur B | 2025-2026 | 27 | 90' |
Locatie
Uitslag
| Club | Goals | 1st Helft | 2de helft | Gele Kaarten | Rode kaarten | Tweede geel | Cleansheet | 1 goal verschil | 2 goals verschil | Uitslag |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Rupel Boom F.C. | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | Winst |
| K.V.K. Wellen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Verlies |


















