Voorbeschouwing VS Racing Mechelen
De laatste competitiewedstrijd van het seizoen 2025-2026 wordt gespeeld in Mechelen. Jammer genoeg is de spanning wat uit dit duel verdwenen. Door de huidige stand in het klassement staat er niets meer op het spel én het is de laatste wedstrijd van de reguliere competitie. De enige inzet is het winnen van de derby. Het zou heel wat anders zijn indien er nog iets te winnen valt voor minstens 1 van beide ploegen.
Hiervoor duiken we even in de archieven. Een verhaal dat ik al meermaals hoorde van mijn vader, en waar hij zich nog steeds zichtbaar om kan verkneukelen. Oudere supporters herinneren zich ongetwijfeld nog het duel tussen Racing Mechelen en Boom FC uit het seizoen 1982-1983. FC Boom verkeerde lange tijd net boven de degradatiezone. Pas op de voorlaatste speeldag werd met een thuiszege het behoud verzekerd.
Racing Mechelen daarentegen stond op een plaats die recht gaf op deelname aan de eindronde voor promotie. Alles lag nog in hun eigen handen, RC Mechelen had nog 1 puntje nodig om die playoffs te verzekeren. Die laatste speeldag, de tegenstander: FC Boom.
Eindstand: Racing Mechelen – Boom FC 0-1, een doelpunt van Paul Van Der Stappen. Na de wedstrijd sprak het vuur in de ogen van elke Racing-supporter.
Jason Janssens, onze doelman met een kort verleden bij Racing, werd vorige zondag door de leden van supportersfederatie Blue Dynamite verkozen tot derde beste speler van het seizoen. We spraken hem tijdens de training op zaterdagochtend.
Vond jij het vorig weekend ook zo’n typische eindeseizoenswedstrijd?
Jason Janssens: “Het was toch een heel andere wedstrijd dan een match waar nog echt iets op het spel staat. Tongeren zakte vooral in de tweede helft ver terug. Ze hebben ook niet veel meer gecreëerd. In de eerste helft komen we wat ongelukkig op achterstand na een corner, wat eigenlijk niet had mogen gebeuren. Daarna probeerde Tongeren de wedstrijd op slot te houden. Met de penalty komen we gelukkig terug op 1-1.”
Vorige week werd je na de wedstrijd uitgeroepen tot derde beste speler van het seizoen. Dat is zeker verdiend, maar wel in een seizoen waarin we meer tegendoelpunten slikten.
J.S.: “Eerlijk gezegd had ik het zelf niet verwacht. Ik dacht dat ik buiten de top vijf zou vallen, omdat we inderdaad meer doelpunten tegen kregen en ik op voetballend vlak een minder seizoen heb gespeeld. Op het vlak van reddingen heb ik misschien wel een beter seizoen dan vorig jaar. Mogelijk heb ik het verschil gemaakt in wedstrijden zoals in Berchem en thuis tegen RC Mechelen. Er zaten ook wel wat ongelukkige tegendoelpunten tussen. Maar een seizoen zoals vorig jaar evenaren was moeilijk: veertien clean sheets en twintig tegendoelpunten is uitzonderlijk.”
De derby is belangrijk, maar er wordt toch al vooruitgekeken naar de eindronde. Wie hoop je daar te treffen?
J.S.: “Het zijn allemaal moeilijke wedstrijden. Dat hebben we vorig jaar in Zulte Waregem gezien, waar we toen als favoriet aan de eindronde begonnen. Oostende zou wel een mooie affiche zijn: een verre verplaatsing, in een sfeervol stadion tegen een voetballende ploeg. Ook thuis tegen Oostende zou extra publiek aantrekken. Of thuis tegen Londerzeel, als zij geen kampioen spelen, want dat is opnieuw een derby. Maar uiteindelijk maakt het niet zoveel uit: we moeten gewoon winnen.”
Je staat in deze fase toch met een iets andere ingesteldheid op het veld. Ga je nog voluit in die laatste wedstrijden, met risico op blessures of gok je op de eindronde?
J.S.: “De coach heeft duidelijk gezegd dat wie iets voelt, dat meteen moet aangeven. Iedereen wil natuurlijk de derby tegen Racing Mechelen spelen en die ook winnen. Eerst moet de focus op dit weekend liggen, daarna pas op de eindronde. Maar je moet ook geen onnodige risico’s nemen.”
Bedankt Jason en veel succes morgen!
Selectienieuws
Sofian Daif zat normaal gezien in de selectie, maar gaf zelf aan nog niet volledig fit te zijn.
Amine Belhadj kampt met een ontsteking en is nog onzeker. Hij wil wel dolgraag spelen in zijn stad. Voor Luka De Herdt zit het seizoen erop: hij heeft een breukje in de enkel dat verder onderzocht moet worden. Mats Heyvaert was al eerder uit voor de rest van het seizoen.
In de heenronde
Op de 6e speeldag won Rupel Boom met 1-0 van Racing Mechelen na een intense wedstrijd. De thuisploeg domineerde vooral de eerste helft en kreeg meerdere kansen, maar kon niet scoren. Racing Mechelen zorgde sporadisch voor gevaar, maar ook zonder succes.
Na rust bleef Rupel Boom aandringen, al kwamen de bezoekers ook enkele keren dreigend opzetten. De beslissing viel in het slotkwartier toen Jules Houttequiet met een krachtig schot de 1-0 maakte. Rupel Boom hield daarna stand en pakte verdiend de drie punten.
De laatste
Racing Mechelen beleeft, zeker in vergelijking met de voorbije seizoenen, een eerder teleurstellend jaar. Waar de club doorgaans lange tijd meedraait in de strijd om een ticket voor de eindronde, was dat dit seizoen al vrij snel niet meer aan de orde. De ploeg kon zich nooit echt nestelen in de subtop en moest al vroeg haar ambities bijstellen.
Momenteel staat Racing Mechelen op een 10e plaats in het klassement met 33 punten. In aanvallend opzicht wist het team 37 keer te scoren, maar daartegenover staan ook 40 tegendoelpunten, wat wijst op een minder stabiele defensie dan in voorgaande jaren.
