Younsters for the win

Afgelopen zondag scoorde Mohamed Zemmouri in minuut 85 de enige, dus winnende, treffer in de uitwedstrijd van ons Eerste Elftal bij Berg En Dal VV. Hij stond ongeveer 10 minuten op het veld nadat hij Koen Van Den Broek was komen vervangen.
Maar wie is die Mohamed Zemmouri?
Deze net 19 jaar geworden aanvallend ingestelde flankspeler begon op zijn 6 jaar bij FC Merksem te voetballen. In het seizoen 2018-2019 (U12) speelde hij 1 seizoen bij Kontich FC om vervolgens ingelijfd te worden door Lierse SK. Daar bleef hij 3 jaar (tot en met U15). Als U16 speler volgde hij technische voetbaltrainingen bij Voetbalschool Way to Play. In maart 2024 werd Zemmouri aangesloten bij onze club. Dit seizoen maakt hij deel uit van onze beloftenkern. Omdat T1 Sam Vermeylen nog een extra speler met aanvallende impulsen nodig had voor afgelopen zondag, werd Mohamed Zemmouri opgeroepen. Zijn goed presteren de laatste weken werd dus beloond.
Hij zorgde meteen voor een driepunter.
Maar er gingen dit seizoen nog youngsters vanuit onze jeugdwerking hem voor.
Alan Fordel, sinds zijn 6 jaar spelend voor Rupel Boom en in januari 20 jaar geworden, trouwens afgelopen zondag ook mee als invaller, lukte dit huzarenstukje zelfs tweemaal in 2 opeenvolgende thuiswedstrijden. Tegen Cappellen FC viel hij in minuut 72 in bij een 1-3 achterstand. Nadat Mohamed Zeroual de 2-3 lukte, zorgde Alan Fordel met een geweldige trap voor de 3-3. Hij stond pas vijf minuten tussen de lijnen.
Een week later tegen Berchem Sport stond Alan Fordel in de slotminuut klaar om in te vallen met als opdracht de krappe 2-1 mee helpen vasthouden. Maar staande aan de zijlijn zag ook hij Berchem de gelijkmaker scoren. Nieuwe opdracht dus: in blessuretijd mee op zoek gaan naar een winnende treffer. Slechts een paar minuten op het terrein slaagde Alan er in om met een rake kopbal op een vrije trap van Sofian Daif de Boomse zege vast te leggen (3-2).
Nog eerder op het seizoen, op een zaterdagavond in en tegen Wellen, was er die andere jonge speler Thibeau Van Hove. Aangesloten bij onze club op 5- jarige leeftijd en nog steeds maar 19 jaar. Thibeau kwam op het terrein in minuut 83 bij een 1-0 achterstand. Met nog 30 seconden op de klok trapte Luka De Herdt een voorzet waarop Thibeau Van Hove gepast kwam inlopen om in één tijd overhoeks die begeerde gelijkmaker binnen te trappen (1-1).
“Zo zie je maar dat een jeugdspeler niet persé zijn opleiding op eliteniveau moet hebben gehad om te kunnen doorgroeien tot het Eerste Elftal.”
Het zijn de wijze woorden die Alan Fordel uitsprak in het interview na de partij tegen Berchem.
Met hard werken en het besef dat Rome ook niet in één dag is gebouwd, kan met het nodige geduld en het grijpen van kansen, veel worden bereikt. Dat dit met vallen en opstaan gepaard gaat, is een evidentie voor een jonge voetballer. Eén zwaluw maakt immers de lente niet …